Wspólnota Emmanuel

Jesteśmy Wspólnotą ludzi w różnym wieku (od studenta do emeryta) i reprezentujących wszystkie stany życia (małżeństwa, kapłani, kobiety i mężczyźni konsekrowani, młodzi, wdowy i wdowcy, osoby samotne). Jesteśmy obecni na wszystkich kontynentach, w ponad 60 krajach. Mamy statuty zatwierdzone przez Stolicę Apostolską, definiujące nas jako Publiczne Stowarzyszenie Wiernych Świeckich. Staramy się przeżywać swoją codzienność opierając ją na codziennej Eucharystii i adoracji, współodczuwaniu, ewangelizacji, wsłuchaniu w Ducha Świętego i zawierzeniu Maryi. W ciągu roku gromadzimy się w mniejszych grupach, tzw. domostwach oraz na formacyjnych weekendach wspólnotowych. Staramy się służyć Chrystusowi i Kościołowi podejmując różne formy ewangelizacji, np.: rekolekcje dla małżeństw „Miłość i Prawda”, kurs katolickiej nauki społecznej „Zacheusz”, wakacyjne Forum Młodych w Częstochowie, weekendy dla młodych, „Wakacje z Bogiem” dla rodzin, obozy dla mężczyzn „Optimum”, warsztaty muzyczne, wyjazdy misyjne z Fidesco. W naszej Parafii pomagamy w przygotowaniu do I Komunii Świętej, angażujemy się w działania Caritas, animujemy spotkania modlitewne w trzecie wtorki miesiąca, opiekujemy się nastolatkami w ramach programu „Wypłyń na Głębię”, wspieramy duszpasterstwo akademickie.

Aby nas lepiej poznać i z nami się modlić, zapraszamy na wtorkowe spotkania modlitewne (trzeci wtorek miesiąca, od 19.00 – 20.30).

Aby z nami porozmawiać, zadać pytania najlepiej jest nas spotkać w codziennym życiu Parafii:

Teresa i Bogusław (małżeństwo od 1970 r., rodzice trojga dzieci, dziadkowie pięciorga wnucząt, członkowie Wspólnoty od 1995 r.) – w ramach dyżuru Caritas – piątki od 14.00 – 14.45

Katarzyna (siostra konsekrowana ze Wspólnoty, katechetka w S.P. nr 247, we Wspólnocie od 1998 r.) – w czwartki od 16.30 – 18.00 w kawiarence parafialnej, podczas przygotowania do I Komunii świętej, na mszach świętych z udziałem dzieci

Ks. Wojciech Janyga (kapłan wyświęcony w 2012 roku, członek Wspólnoty od 2002 r.) – we wtorki od 19.00 w kawiarence parafialnej, w niedziele po Mszy św. o godz. 20.00

Michał (we Wspólnocie od 2018 roku, opiekun grupy nastolatków „Wypłyń na Głębię”) – piątki od 18.30 w kawiarence parafialnej

Można też napisać do odpowiedzialnych za nasz sektor wspólnotowy:

Delfina i Grzegorz (małżeństwo od 2000 r., rodzice czworga dzieci, członkowie Wspólnoty od 2001 r.): e-mail: polnoc.centrum@emmanuel.info.pl Więcej informacji o naszej Wspólnocie: https://emmanuel.info.pl

Serdecznie zapraszamy!

Można też napisać do odpowiedzialnych za nasz sektor wspólnotowy:

Serdecznie zapraszamy!