Wspólnota Emmanuel

Jesteśmy Wspólnotą ludzi w różnym wieku (od studenta do emeryta) i reprezentujących wszystkie stany życia (małżeństwa, kapłani, kobiety i mężczyźni konsekrowani, młodzi, wdowy i wdowcy, osoby samotne). W lutym 1972 roku dwoje świeckich, młoda studentka medycyny Martine Laffitte-Catta oraz krytyk filmowy Piotr Goursat, zaczęli zapraszać swoich paryskich znajomych na wspólną modlitwę, tak zaczęła się Wspólnota Emmanuel. Po ponad 50 latach jesteśmy obecni na wszystkich kontynentach, w ponad 60 krajach. Mamy statuty i misję zatwierdzoną przez Stolicę Apostolską, definiujące nas jako Publiczne Stowarzyszenie Wiernych Świeckich. Staramy się przeżywać swoją codzienność opierając ją na codziennej Eucharystii i adoracji, współodczuwaniu, ewangelizacji, modlitwie uwielbienia prowadzącej do wsłuchania w Ducha Świętego i zawierzeniu Maryi. W ciągu roku gromadzimy się w mniejszych grupach, tzw. domostwach oraz na formacyjnych weekendach wspólnotowych. Staramy się służyć Chrystusowi i Kościołowi podejmując różne formy ewangelizacji, np.: rekolekcje dla małżeństw „Miłość i Prawda”, kurs katolickiej nauki społecznej „Zacheusz”, grupy dla nastolatków „Wypłyń na głębię”, wakacyjne Forum Młodych, weekendy dla młodych, „Wakacje z Bogiem” dla rodzin, obozy dla mężczyzn „Optimum”, warsztaty muzyczne, wyjazdy misyjne z Fidesco.

W naszej Parafii jesteśmy obecni od 2018 roku, pomagamy w przygotowaniu do I Komunii Świętej, angażujemy się w działania Caritas, animujemy spotkania modlitewne w pierwsze piątki miesiąca, opiekujemy się nastolatkami w ramach programu „Wypłyń na Głębię”, wspieramy duszpasterstwo akademickie „Latarnia”. Od czerwca 2022 roku misja duszpasterska w parafii została powierzona grupie księży ze Wspólnoty, którzy przez wspólne braterskie życie i współpracę ze świeckimi, chcą otwierać całą parafię na zaangażowanie misyjne i ewangelizacyjne.

Aby nas lepiej poznać i z nami się modlić, zapraszamy do kościoła na otwarte wieczory uwielbienia w drugie wtorki miesiąca od 19.00 do 21.00 (poza wakacjami). Nastolatków zapraszamy na „Wypłyń na Głębię” w piątki o 18.30, a młodych dorosłych i studentów zapraszamy na „Latarnię” we wtorki o 19.00.

Możesz powierzyć nam swoje intencje modlitewne dzwoniąc na numer telefonu SOS modlitwa +48 22 213 93 07 lub pisząc na adres sosmodlitwa@emmanuel.info.pl

Aby z nami porozmawiać, zadać pytania najlepiej jest nas spotkać w codziennym życiu Parafii:

• Katarzyna (katechetka w SP nr 247, we Wspólnocie od 1998 r.) – w parafialnym Caritas, podczas przygotowania do I Komunii świętej, na mszach świętych z udziałem dzieci
  • Agnieszka, Ola, Maria, Maja, Mikołaj, Maria i Krzysztof – animatorzy grupy nastolatków „Wypłyń na Głębię” – w piątki od 18.30 w kawiarence parafialnej, e-mail: wng.centrum@gmail.com
  • Studenci ze Wspólnoty – we wtorki od 19.00 w kawiarence parafialnej
  • Ks. Wojciech Janyga (proboszcz, kapłan wyświęcony w 2012 r., członek Wspólnoty od 2002 r.) – we wtorki od 19.00 w kawiarence parafialnej, w niedziele odprawia Msze Św. o godz. 10.00 i 20.00, w środy w kancelarii parafialnej
  • Ks. Mikołaj Dobosz (formowany we Wspólnocie od 2012 r.) – duszpasterz nastolatków, w niedziele odprawia Msze Św. dla rodzin o godz. 11.30, we wtorki w kancelarii parafialnej.
  • Ks. Michał Borowski (formowany we Wspólnocie) – duszpasterz studentów, w niedziele odprawia Msze Św. o godz. 18.00
  • Monika i Jurek (małżeństwo we Wspólnocie) i Ks. Artur Kasprzak (członek Wspólnoty) – organizatorzy kursu dla narzeczonych
  • Lucyna i Paweł, Aneta i Krzysztof, Ania oraz Marta (członkowie Wspólnoty) – w każdą trzecią niedziele miesiąca o 15.00 animują spotkanie i Mszę Św. dla rodzin z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.

Można też napisać do odpowiedzialnych za Wspólnotę w naszej części Warszawy:

Więcej informacji o naszej Wspólnocie: www.emmanuel.info.pl

Serdecznie zapraszamy!

Forum Młodych i grupy dla nastolatków i młodych dorosłych

www.emmanuel.info.pl/mlodzi

Wspólnota Emmanuel założona przez Piotra Goursat to miejsce dla sióstr i braci w misji Kościoła

www.emmanuel.info.pl
www.pierregoursat.com/pl