BIERZMOWANIA 2020

(klasy pierwsze szkół ponadpodstawowych i starsi)

BIERZMOWANIE ODBĘDZIE SIĘ 18 PAŹDZIERNIKA 2020 O GODZINIE 18.00

O szczegóły proszę pytać swoich animatorów

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W PIĄTEK 16 PAŹDZIERNIKA 2020 O 19.00 W GÓRNYM KOŚCIELE

(warunek przystąpienia do sakramentu)

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – HARMONOGRAM DLA KLAS 8 2020/21

• 25 października 2020
  • 22 listopada 2020
  • 20 grudnia 2020
  • 31 stycznia 2021
  • 28 luty 2021
  • 28 marca 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • 23 maja 2021

Wszystkie spotkania odbywają się bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 18.00. Udział w spotkania jest obowiązkowy. Również w pierwszym roku przygotowań obowiązuje tzw bierzmowniczek, który każdy otrzymał przy zapisie. Proszę o dbanie o to, żeby był on podpisywany przez księży po każdej Mszy św. i nabożeństwie.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – HARMONOGRAM DLA KLAS 1 SZKÓŁ ŚREDNICH  2020/21 (KONTYNUACJA)

Spotkanie dla osób, które kontynuują przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 26 października 2020 o godz. 19.00 w dolnym kościele.

Drodzy Młodzi,

Wkrótce kończymy zapisy na tegoroczną edycję przygotowania do bierzmowania. Poniżej znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

CO TO JEST BIERZMOWANIE?

Bierzmowanie to sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

DLA KOGO?

W tym roku szkolnym przygotowanie do bierzmowania przewidziane jest zasadniczo dla uczniów klas ósmych i trzecich klas gimnazjum lub starszych. Bierzmowanie może przyjąć osoba wierząca, ochrzczona, praktykująca systematycznie wiarę (niedzielna Msza Święta, rekolekcje, spowiedź, Komunia Święta, regularna modlitwa), żyjąca w zgodzie z zasadami moralności chrześcijańskiej, biorąca udział w spotkaniach przygotowujących do udzielenia tego sakramentu oraz katechezie szkolnej. Niespełnienie powyższych warunków stawia pod znakiem zapytania zasadność przystępowania do bierzmowania.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
1. Razem z rodzicami, zapoznaj się z pdfDEKLARACJĄ (pobierz w PDF), wspólnie ją wypełnijcie i podpiszcie.
2. Jeżeli otrzymałeś chrzest w innej parafii niż na Wrzecionie, udaj się do kancelarii w parafii swojego chrztu i poproś o ŚWIADECTWO CHRZTU.
3. Właściwym miejscem przygotowania do bierzmowania jest parafia gdzie aktualnie mieszkasz, tylko w wyjątkowych sytuacjach można prosić w parafii zamieszkania o ZGODĘ na przygotowanie w naszej parafii.
4. Kandydat przynosi dokumenty do jednego z księży w godzinach pracy kancelarii parafialnej – od poniedziałku do piątku w godz. 9-10 i 16-17.30.

JAK PRZEBIEGA PRZYGOTOWANIE?
Najważniejsze informacje i obowiązki są zawarte na Deklaracji Kandydata. Podczas rozmowy wstępnej otrzymasz indeks kandydata, który będzie potwierdzeniem wywiązywania się z podjętych zobowiązań. Zawsze gdy przyjdziesz do kościoła na nabożeństwo wpisz we właściwe pole datę i połóż indeks w zakrystii. Podpisany indeks odbierzesz po skończonym nabożeństwie.

TERMINY SPOTKAŃ 2020/21
Terminy zostaną podane niebawem.

Dopisz się do grupy i otrzymuj bieżące informacje www.facebook.com/groups/bierzmowani.wrzeciono

BIERZMOWANIA 2020

(klasy pierwsze szkół ponadpodstawowych i starsi)

BIERZMOWANIE ODBĘDZIE SIĘ 18 PAŹDZIERNIKA 2020 O GODZINIE 18.00

O szczegóły proszę pytać swoich animatorów

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W PIĄTEK 16 PAŹDZIERNIKA 2020 O 19.00 W GÓRNYM KOŚCIELE

(warunek przystąpienia do sakramentu)

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – HARMONOGRAM DLA KLAS 8 2020/21

• 25 października 2020
  • 22 listopada 2020
  • 20 grudnia 2020
  • 31 stycznia 2021
  • 28 luty 2021
  • 28 marca 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • 23 maja 2021

Drodzy Młodzi,

CO TO JEST BIERZMOWANIE?

DLA KOGO?

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

JAK PRZEBIEGA PRZYGOTOWANIE?

TERMINY SPOTKAŃ 2020/21
Terminy zostaną podane niebawem.