Wielkopostne Kościoły Stacyjne

0 kościołów na terenie Warszawy będzie w Wielkim Poście miejscem pielgrzymek indywidualnych lub małych grup. Wyznaczony na dany dzień wielkopostny kościół stacyjny będzie otwarty przez cały dzień.
Sprawdź na stronie Archidiecezji

Gdzie i kiedy

W obu diecezjach wybrano 40 świątyń, jak 40 dni Wielkiego Postu: 25 kościołów z archidiecezji warszawskiej i 15 z diecezji warszawsko-praskiej.  Każdy kościół jest „stacją” jednego dnia Wielkiego Postu, co roku tego samego.

Każdego dnia w wyznaczonym kościele stacyjnym realizowany będzie ramowy program:

• kościół stacyjny będzie otwarty od godz. 6:00 do godz. 21:00.
  • przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi
  • do godz. 15:00 potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu
  • o godz. 12:00 odbędzie się modlitwa Anioł Pański i różaniec, o 15:00 Koronka do Miłosierdzia lub Droga Krzyżowa, o 19:00 Gorzkie Żale
  • Msze Święte będą celebrowane według porządku w danej parafii

Niektóre parafie dostosowują program do swoich realiów, dlatego zachęcamy do sprawdzenia planu dnia w danym kościele stacyjnym przed udaniem się tam. Godziny niektórych nabożeństw mogą być też inne np. w niedziele.