OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.22

  1. Dziś na godzinę 17:30 zapraszamy na Nieszpory.
  2. W poniedziałek 1 sierpnia przypada 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza Św. w intencji poległych Powstańców i mieszkańców Warszawy zostanie odprawiona o godz. 18.
  3. W wtorek 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny z okazji obchodzonego w zakonach franciszkańskich święta Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz oraz Wyznania wiary.
  4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  5. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego, nie będzie zatem Mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu NMP. 
  6. W ubiegły piątek zakończyło się Forum Młodych w Laskach, pod Warszawą, w którym uczestniczyło wielu nastolatków z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za modlitwę w tej intencji, a dalszej modlitwie polecamy młodzież z naszej parafii powyżej 18 roku życia, która w najbliższy poniedziałek wyjeżdża na organizowane przez Wspólnotę Emmanuel Forum Młodych do Altötting, do Niemiec. 
  7. W dniach 22-23 sierpnia organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, połączoną z nawiedzeniem grobu ś.p. Ks. Proboszcza Stanisława Warzeszaka i Mszą Św. w jego intencji w rodzinnej parafii. Odwiedzimy też rodzinny dom Ks. Stanisława i zostaniemy przyjęci na nocleg u jego rodziny. Koszt pielgrzymki, obejmujący przejazd, zakwaterowanie, kolację i śniadanie, wynosi 220 zł. Obiady będzie można wykupić we własnym zakresie w odwiedzanych sanktuariach. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  8. W niedzielę 11 września, po przerwie spowodowanej pandemią, planujemy, wzorem lat ubiegłych, zorganizować festyn parafialny. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wspólne świętowanie. W ramach festynu planujemy urządzić m.in. loterię fantową. W związku z tym prosimy o ofiarowanie jako nagród w loterii zabawek, gier, książek lub innych atrakcyjnych prezentów. Dary te można składać w zakrystii. Prosimy nie przynosić dewocjonaliów, ani żadnych rzeczy noszących ślady używania.
  9. Pomódlmy się za tych, których w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: za śp. Wandę JANECZEK, Zofię KALOTĘ, Bogusława KACZMARCZYKA, Władysława SKOWRONKA i Mieczysława KACZORA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…