OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
16 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

  1. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwej modlitwy o pokój na świecie. Modlimy się o to na każdej Mszy Św. i na październikowych nabożeństwach różańcowych.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o g. 17.15, a w niedzielę po nieszporach. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku na g. 16.30.
  3. Przypominamy, że wieczorna spowiedź święta w naszym kościele rozpoczyna się o g. 17.30. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania przed Mszą św.
  4. Dziś, w związku z 44. rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na papieża obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Jest to tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II. Głównym jej przesłaniem jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia. Z tej okazji, po każdej Mszy Św., prowadzona jest zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. Dziś, podczas sumy parafialnej o g. 10, zaśpiewa po raz pierwszy nasz tworzący się chór. Zainteresowanych dołączeniem do zespołu zapraszamy do kontaktu z Panem Organistą
  6. Kandydatów do bierzmowania z obu roczników zapraszamy na dzisiejsze spotkanie na g. 19 do dolnego kościoła.
  7. W tym tygodniu, we wtorek 19 października, przypada wspomnienie liturgiczne bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w sobotę, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II.
  8. Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie we środę, 19 października, po Mszy Św. wieczornej do Sali Bł. Kardynała Wyszyńskiego.
  9. Członków Męskich Drużyn Różańcowych zapraszamy na spotkanie w piątek , 21 listopada, na g. 19 do Sali Bł. Kardynała Wyszyńskiego.
  10. Zapraszamy na koncert muzyki organowej pt. Magister et discipuli, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.
  11. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki, które można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że w wypominkach można prosić o modlitwę za zmarłych:
    • na konkretny dzień listopada (Msze Św. 2 listopada oraz codzienny różaniec o 17.15 i Msza Św. o 18)
    • w wypominkach rocznych, odczytywanych w soboty po Mszy Św. o g. 7.15.
  12. Z uwagi na uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie nabożeństwa za zmarłych z wypominkami 1 listopada.
  13. Pomódlmy się za parafian zmarłych w ubiegłym tygodniu: za ś.p. Irenę KRÓLIKOWSKĄ, Zofię WIECZOREK, Bogdana ĆWIEKA, Lidię KRYSIŃSKĄ, Genowefę FILIPOWICZ