XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
4 WRZEŚNIA 2022 R.

1. Nieszpory i różaniec dziś o g. 17.
2. Koła Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie dziś o g. 16.30. Prosimy zelatorów o przyniesienie list członków poszczególnych róż.
3. Wraz początkiem września wracamy do zwyczajnego porządku pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 10 i od 16 do 17.30. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna. Powracamy też do sprawowania Mszy Św. niedzielnych o g. 13 i 20 oraz Mszy Św. w piątki o g. 15.
4. Bardzo się cieszymy się, że wielu Parafian przyjmuje Komunię Świętą na kolanach. Prosimy jednak, by osoby starsze i chore unikały wspinania się po schodkach przy balaskach, a korzystały raczej z drewnianych klęczników wystawionych po obu stronach prezbiterium.
5. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień naszego drugiego odpustu parafialnego. Zapraszamy na dodatkową Mszę Św. o g. 10, a po uroczystej Mszy Św. o g. 18, na koncert pieśni maryjnych pochodzących z tradycji Wschodu i Zachodu, w wykonaniu białoruskiego zespołu Vies Bonum.
6. Główne świętowanie naszego odpustu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 września. Msza Św. odpustowa w intencji Parafian, a zwłaszcza dzieci rozpoczynających rok szkolny, zostanie odprawiona o g. 11.30, a po niej zapraszamy serdecznie na piknik parafialny. Na Mszę Św. o 11.30 zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci, a dzieci rozpoczynające zerówkę i pierwszą klasę prosimy o przyniesienie tornistrów do pobłogosławienia. Piknik zakończy się uroczystymi nieszporami o g. 17.
7. Piknik parafialny jest inicjatywą, przygotowywaną naszymi wspólnymi siłami. Przygotowujemy różne atrakcje kulinarne, artystyczne i sportowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Prosimy o przynoszenie napojów, cukierków i lizaków dla dzieci do zakrystii lub do kancelarii. Prosimy także o pomoc w pieczeniu ciast: chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Ciągle potrzebujemy też nagród do loterii fantowej. Osoby gotowe do zasponsorowania nagród prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Książki lub zabawki nie noszące śladów używania można przynosić do piątku do zakrystii lub do kancelarii.
8. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi “Bielanki”. Spotkania odbywają się w soboty od g. 11.00 do 13.00 w kawiarence. Brakuje nam osoby grającej, chętnych zapraszamy do kontaktu z Siostrą Urszulą.
9. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn na obóz OPTIMUM – trzydniową wyprawę, by poznać męską duszę. Obóz odbędzie się od 29 września do 2 października 2022 r. na Półwyspie Uraz, na Pojezierzu Drawskim. Szczegóły i zapisy na stronie www.obozoptimum.pl.
10. Pomódlmy się za parafian zmarłych w ubiegłym tygodniu: za śp. Teresę CZARSKĄ, Jadwigę KOZŁOWSKĄ, Grzegorza ZIELIŃSKIEGO, Halinę DMITRZYK i Waldemara GÓRZYŃSKIEGO. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…