OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.22

 

  1. Dziś na godzinę 17:30 zapraszamy na Nieszpory.
  2. Z inicjatywy Papieża Franciszka, obchodzimy dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Podczas każdej Mszy Św. modlimy się w intencji tych jakże licznych starszych braci i sióstr w naszej parafii, którzy swoją modlitwą, ofiarnością i życzliwością wnoszą niezastąpiony wkład w nasze codzienne życie rodzinne i parafialne. Na ten dzień Papież Franciszek skierował również do wszystkich osób starszych piękny list, którego obszerne fragmenty wyłożyliśmy przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zachęcamy (i to nie tylko osoby starsze) do przeczytania go, jak również do przekazania go znajomym i sąsiadom, do których jest on adresowany. 
  3. We wtorek 26 lipca przypada również wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Także w tym dniu pamiętajmy o naszych Babciach i Dziadkach i okażmy wdzięczność za ich miłość i życie.
  4. Dziś po każdej Mszy Św. błogosławimy przed głównym wejściem kościoła pojazdy i ich kierowców. Prosimy, by po każdej Mszy Św. wjeżdżać na teren kościoła bramą od ul. Przy Agorze, a wyjeżdżać bramą od ul. Szegedyńskiej. 
  5. Dziś również rozpoczyna się ogłaszane w naszej parafii Forum Młodych w Laskach pod Warszawą. Spotkanie odbywa się na terenie Zakładu dla Niewidomych, prowadzonego przez Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża i uczestniczy w nim wielu młodych ludzi z naszej parafii. Bardzo prosimy wszystkich parafian, a w szczególności członków Żywego Różańca, o modlitwę w intencji dobrych owoców tego spotkania. 
  6. Podczas ostatnich zbiórek, s. Anna Małkowska ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów zebrała w niedzielę 3 lipca na misję w Kamerunie 13 246 zł i 25 euro, a w ubiegłą niedzielę ks. Mirosław Lech z Drohobycza na Ukrainie zebrał na potrzeby tamtejszej parafii 10 400 zł. Wszystkim parafianom serdecznie dziękujemy za okazaną hojność i wsparcie.
  7. Pomódlmy się za tych, których w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: za śp. Marię TURKOWSKĄ oraz Mariannę ŚWIDERSKĄ. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…