OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNY

CHRYSTUSA DOBREGO PASTERZA

25 kwietnia 2021 

 1. Dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza, obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.  Polecamy naszych Kleryków modlitwie oraz możemy wesprzeć finansowo nasze Seminarium Duchowne przez ofiary składane przy wyjściu z kościoła.
 2. Nieszpory i różaniec, jak w każdą niedziele o godz. 17.00.
 3. Został ogłoszony termin beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego na 12 września b.r. Zachęcamy do modlitwy o owoce tej beatyfikacji, szczególnie w dniu 28 każdego miesiąca. 
 4. W czwartek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Niech pamięć kapłańskiej ofiary, za Boga i Ojczyznę, będzie dla nas świadectwem na dzisiejsze czasy. 
 5. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. Codzienne nabożeństwa majowe będą sprawowane przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.
 6. W sobotę przypada wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Przypominamy, że z racji na Rok Świętego Józefa, w każde święto Oblubieńca NMP oraz każdego 19 dnia miesiąca oraz w każdą środę można otrzymać dar odpustu zupełnego.
 7. Również w sobotę zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo pierwszej soboty ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 8. Tegoroczna I Komunia Święta w naszej Parafii odbędzie się w dwóch terminach 05 i 12 czerwca. Informacje dla Rodziców Dzieci przystępujących do I Komunii Świętej dostępne są na parafialnej stronie internetowej. 
 9. Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisać można się samemu na stronie spis.gov.pl. W razie braku takiej możliwości można skorzystać z infolinii pod numerem 22 279 99 99.
 10. Ze względu na obowiązujące limity wiernych, będą liczone osoby wchodzące do  kościoła (80 osób kościół górny + chór; 55 osób kościół dolny). W przypadku większej ilości osób będzie możliwość uczestniczenia w Mszach św. w kościele dolnym (on-line) oraz wokół kościoła z wykorzystaniem koniecznego w tym celu nagłośnienia. 
 11. Przypominamy, o udzielonej, przez Ks. Kard. Kazimierza Nycza, na czas pandemii, dyspensie od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w kościele. Nie zwalnia to jednak od uczestnictwa we Mszach św. transmitowanych przez media. Codziennie o godz. 18.00 transmitowana jest Msza św. z naszego kościoła przez parafialną stronę internetową.
 12. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej w ubiegłym tygodniu. Módlmy się za świętej pamięci: Jadwigę SZYMAŃSKĄ, Zdzisławę BORYSOWSKĄ, Krystynę ZIELIŃSKĄ, Danutę WYRAZ, Zdzisława ŁABĘDĘ, Zofię PYPCZYŃSKĄ, Krzysztofa MURAWSKIEGO.