Kochani Parafianie!

Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzymy Wam doświadczenia miłości i mocy życia Zmartwychwstałego Pana! Niech Krzyż Pana Jezusa i Jego zwycięstwo nad śmiercią, będą dla Was źródłem niezachwianej nadziei, że Jego miłość jest silniejsza od wszelkiego zła, mroku i cierpienia. Niech moc płynąca z Krzyża uzdolni nas do przebaczenia, pojednania i troski o pokój w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie.

Życzymy Wam również przeżycia tych Świąt w serdecznej, rodzinnej atmosferze i przy wspólnym stole!

Wasz Proboszcz wraz z wszystkimi Duszpasterzami naszej Parafii

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu obchodów Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy Siostrze Krystynie i Panu Stefanowi za przygotowanie liturgii, a także ks. Michałowi za przygotowanie służby liturgicznej i przebiegu nabożeństw. Szczególne podziękowania wyrażamy wobec pana organisty Damiana Pawłowskiego, pana Krzysztofa Łopatki i wspólnoty Mam Czwartkowych za piękne przygotowanie kwiatów, Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego. Wielką wdzięczność kierujemy też wobec naszej parafialnej scholi Cum Iubilo, za piękne przygotowanie muzyczne naszych uroczystości. Dziękujemy też ks. Mikołajowi za przygotowanie programu dla młodych oraz dystrybucji wody święconej i palem wraz z ministrantami.

1. Świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa. O godz. 17:30 uroczyste nieszpory na pamiątkę ukazania się Pana uczniom.

2. Podczas zeszłotygodniowej sprzedaży ciast Fundacja Spełnionych Marzeń zebrała 7900zł na pomoc swoim podopiecznym. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Św. w porządku niedzielnym, poza Mszą Św. o 20. Po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tego dnia przypada 17. rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej Archidiecezji.

4. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

5. W dniach 2-8 kwietnia odbędzie się IV Tydzień Modlitwy o Ochronę Życia, który zakończy się w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną w tym roku w poniedziałek, 8 kwietnia, jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu szczególnie zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Gorąco zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji na Mszach Św. o 10 i 18.

6. We wtorek poradnia prawna będzie nieczynna.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa i zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w I piątek na Msze Św. o g. 18. Spowiedź w tym dniu podczas Mszy Św. Nie będzie wyjątkowo spowiedzi do 21.00.

8. W najbliższy piątek nie obowiązuje post, można spożywać pokarmy mięsne.

9. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 10 na Mszę Św. za Ojczyznę oraz na g. 15.00 na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce będzie Msza Św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Prosimy o przyjście ze świecami od Chrztu Świętego. Po Mszach Św. będzie zbiórka do puszek na CARITAS.

10. Za tydzień taca gospodarcza. Po Mszach zbiórka do puszek na Caritas.

11. Spotkanie Żywego Różańca za tydzień o g. 16.30.

12. Składamy wielkie Bóg zapłać wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły wielkopostną zbiórkę darów: czy to poprzez przyniesienie produktów, dary finansowe, czy zaangażowanie w wolontariat Caritas. Dziękujemy również za troskę i zgłaszanie sąsiadów, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Dzięki takiej postawie nasza pomoc przed Świętami dociera do prawie 500 osób oraz jest możliwa w ciągu roku. Bóg zapłać!

13. Przy tej okazji wyrażamy wielką wdzięczność Sponsorom, którzy okazali nam wielką pomoc: Kierownictwu i Pracownikom Sklepu Agora, Panu Robertowi Nasiadka i Firmie Smak Pieczywa, Kierownictwu i Pracownikom L.Eclerc Bielany, panu Maciejowi Smoszyńskiemu i Firmie Mi Polska Sp. z o.o., Kierownictwu i Pracownikom Develey Polska Sp. z o.o.  Bóg zapłać!

14. Zapraszamy na wiosenny kurs przedmałżeński, zatytułowany „Bóg mi ciebie dał”, który rozpocznie się 13 kwietnia, a zakończy – 26 maja 2024.

15. Mamy Czwartkowe i Wspólnota Emmanuel zapraszają Mamy na trzecie już wydarzenie  “Mam Dzień Mam”, w sobotę 13 kwietnia.

“Mam Dzień Mam” to wspólna wędrówka Mam (bez dzieci) po Kampinosie (koło Lasek), czas na rozważania, rozmowy, przebywanie z Bogiem i na łonie przyrody. Rozpoczynamy spotkanie Mszą Świętą i konferencją w kaplicy w Laskach. Tematem tegorocznego marszu są słowa: “Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy.” (1J 3,1)

16. Trwa nabór do Różańca Mężczyzn. Modlimy się o dobro Polski oraz o ustanie wojny na Ukrainie. Prosimy też o dobro dla naszych rodzin. Chętnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych. Jest tam lista, na którą można się zapisywać.

17. 14 kwietnia, w Narodowe Święto Chrztu Polski, w ramach obchodów Narodowego Dnia Świętości Życia odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Marsz zacznie się o g. 11 Mszą Św. w Bazylice św. Jana Chrzciciela i Bazylice św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła. Następnie uczestnicy spotkają się na Placu Zamkowym. O g. 12.30 zgromadzeni udadzą się spod Kolumny Zygmunta na Plac Trzech Krzyży. Idziemy pod hasłem NIECH ŻYJE POLSKA

W trakcie Marszu odbędzie się zbiórka darów dla Domów Samotnej Matki w Chyliczkach i Zielonce, w ramach akcji “Pielucha dla Malucha”. Można przynieść i zostawić organizatorom pieluchy i środki pielęgnacyjne dla dzieci.

Planujemy wspólny wyjazd z parafii na marsz, zbiórka przed kościołem o godz. 11.45.

18. Serdecznie zapraszamy na kurs umiejętności wychowawczych,  komunikacyjnych Błogosławiąca Komunikacja, w poniedziałki w godz. 17.30 – 20.00, 10 spotkań w terminie  22.04 – 24.06.2024. Szczegółowe informacje – na ulotkach i stronie internetowej Parafii.

19. Módlmy się za parafian zmarłych w ubiegłym tygodniu: za ś.p.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.