1. Dziś przypada Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm dziś podczas każdej Mszy Świętej. Msze Św. o g. 10 i 11.30 poprzedzi procesja (zaczynamy w Ogrodzie Maryi)

2. Zachęcamy do kupienia wielkanocnych świec Caritas przy wyjściu z kościoła. 

3. Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o g. 17.15.

4. Dziś po Mszach Św. (oprócz mszy o 20) młodzież i nauczyciele ze szkoły nr. 209 będą sprzedawać  ciasta upieczone przez uczniów. Dochód ze sprzedaży wesprze dzieci dotknięte chorobą nowotworową, będące podopiecznymi Fundacji Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha.

5. Zachęcamy do wsparcia wyjazdu ministranckiego i zakupu palemek u naszych ministrantów.

6. We wtorek 26 marca od g. 9 będziemy odwiedzać chorych przed świętami. Dziś ostatni dzień na zgłoszenie osób pragnących wizyty księdza, zapisy w zakrystii.

7. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:

w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę podczas Mszy św. porannych 6.30 i 7.15 oraz wieczorem od 17.30. 

w Wielką Środę zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na spowiedź i wieczór miłosierdzia, który potrwa do g. 21.

W Wielki Czwartek spowiadamy wyłącznie po wieczornej liturgii. 

W Wielki Piątek od 9.00 do 17.30 i po liturgii wieczornej 

W Wielką Sobotę od 9.00 do 17.00

– W Niedzielę Zmartwychwstania nie spowiadamy

8. W Wielkim Tygodniu będziemy gościć w naszej parafii pięciu mężczyzn rozeznających swoje powołane do kapłaństwa we Wspólnocie Emmanuel. Przyjadą oni do nas z Domu Św. Józefa w Namur (Belgia), wraz ze swoim przełożonym, ks. Matthieu Rouge. Poprowadzą oni kilka spotkań dla młodych, a ks. Matthieu wygłosi wprowadzenia do kolejnych dni Triduum Paschalnego.   Wprowadzenie do Wielkiego Czwartku będzie w Wielką Środę, o g. 17.15, w górnym kościele.

9. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę Św. Krzyżma, która zostanie odprawiona w archikatedrze św. Jana o g. 10. Podczas tej Mszy Św. zostanie pobłogosławiony olej chorych i poświęcone krzyżmo (olej używany do sprawowania sakramentu chrztu, bierzmowania i sakramentu święceń). Jest to również okazja do modlitwy za księży, którzy podczas tej Mszy Św. odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie.

10. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczyna się ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Tego dnia odprawiamy tylko jedną liturgię – Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Podczas tej Mszy Św. będziemy przyjmować  Komunię świętą pod dwiema postaciami, na stojąco. Tej nocy zachęcamy do towarzyszenia pojmanemu Panu Jezusowi przez całą noc na adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów na listę czuwających, znajdującą się na tablicy przy wyjściu z kościoła.

 • godz. 17.30 – wprowadzenie do liturgii o 17.30 (ks. Proboszcz)
 • godz. 18.00 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. 
 • od końca liturgii do rana – adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy 

11. Wielki Piątek:

  • godz. 8:00 – Ciemna Jutrznia, a po niej konferencja wprowadzająca w duchowe przeżycie Wielkiego Piątku (ks. Matthieu Rouge)
  • godz. 9.00 – 17.30 – spowiedź 
  • godz. 12.00 – Droga Krzyżowa dla młodzieży w Lesie Bielańskim (zaczynamy przy wejściu głównym do kościoła)
  • godz. 12.00 – Gorzkie Żale
  • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa.
  • godz. 17.30 – wprowadzenie do liturgii (ks. Proboszcz)
  • godz. 18.00 –  Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża. Ofiary składane tego dnia są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. 
  • do północy – Adoracja Krzyża oraz Pana Jezusa w grobie

W tym dniu obowiązuje post ścisły (tj. wyłącznie jeden posiłek do syta i ewentualnie dwa skromniejsze, a także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Spowiedź tego dnia od 9.00 do 17.30 i po liturgii wieczornej. Ks. kard. Kazimierz Nycz serdecznie zaprasza do uczestnictwa w centralnej Drodze Krzyżowej ulicami Warszawy, która wyruszy o godz. 20:00 sprzed kościoła akademickiego św. Anny.

12. Wielka Sobota:

  •  godz. 8:00 – Ciemna Jutrznia, a po niej konferencja wprowadzająca w duchowe przeżycie Wielkiej Soboty (ks. Matthieu Rouge) 
  • godz. 9.00 – 17.00 – błogosławieństwo pokarmów w kościele dolnym. 
  • do godz. 17 – adoracja Krzyża, adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim w górnym kościele.
  • godz. 9.00 – 17.00 – spowiedź w górnym kościele
  • godz. 15:00 – pielgrzymka dla młodych po grobach Pańskich w kościołach Warszawy (zbiórka przy wyjściu od Agory)
  • godz. 19.30 – wprowadzenie do liturgii (ks. Proboszcz)

 Będzie możliwość zaopatrzenia się u ministrantów w wodę święconą. Po poświęceniu pokarmów zachęcamy do nawiedzenia Grobu Pańskiego i adoracji Krzyża. Rodziców prosimy, aby wyjaśnili dzieciom znaczenie krzyża i Grobu Pana Jezusa. Kościół górny będzie zamknięty od g. 17.00 do 19.00, aby umożliwić przygotowanie liturgii.

13. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20:00 i  zakończy się procesją Zmartwychwstania wokół kościoła. Prosimy pamiętać o zabraniu świec. Gorąco zachęcamy , by jak najliczniej uczestniczyć w tej najważniejszej Mszy Św. w roku.

14. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 tradycyjna procesja rezurekcyjna, a po niej Msza Św. Kolejna Msza Św. o g. 8.30, a dalej jak w porządku niedzielnym.  O godz. 17:30 uroczyste nieszpory na pamiątkę ukazania się Pana uczniom. Prosimy pamiętać, że w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu.

15. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

16. Składamy wielkie Bóg zapłać wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły wielkopostną zbiórkę darów: czy to poprzez przyniesienie produktów, dary finansowe, czy zaangażowanie w wolontariat Caritas. Dziękujemy również za troskę i zgłaszanie sąsiadów, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Dzięki takiej postawie nasza pomoc przed Świętami dociera do prawie 500 osób oraz jest możliwa w ciągu roku. Bóg zapłać!

17. Przy tej okazji wyrażamy wielką wdzięczność Sponsorom, którzy okazali nam wielką pomoc: Kierownictwu i Pracownikom Sklepu Agora, Panu Robertowi Nasiadka i Firmie Smak Pieczywa, Kierownictwu i Pracownikom L.Eclerc Bielany, panu Maciejowi Smoszyńskiemu i Firmie Mi Polska Sp. z o.o., Kierownictwu i Pracownikom Develey Polska Sp. z o.o.  Bóg zapłać!

18. Zwracamy się do Parafian z prośbą o przekazywanie 1,5% podatku na rzecz Parafialnego CARITAS. Przy wyjściu z kościoła nasi wolontariusze służą pomocą w wypełnieniu odpowiedniego dokumentu. Dyżury wolontariuszy po Świętach wznowimy w Niedzielę Miłosierdzia.

19. We wtorek, 2 kwietnia, poradnia prawna będzie nieczynna.

20. Zapraszamy na wiosenny kurs przedmałżeński, zatytułowany „Bóg mi ciebie dał”, który rozpocznie się 13 kwietnia, a zakończy – 26 maja 2024.

21. Mamy Czwartkowe i Wspólnota Emmanuel zapraszają Mamy na trzecie już wydarzenie  “Mam Dzień Mam”, w sobotę 13 kwietnia.

“Mam Dzień Mam” to wspólna wędrówka Mam (bez dzieci) po Kampinosie (koło Lasek), czas na rozważania, rozmowy, przebywanie z Bogiem i na łonie przyrody. Rozpoczynamy spotkanie Mszą Świętą i konferencją w kaplicy w Laskach. Tematem tegorocznego marszu są słowa: “Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy.” (1J 3,1)

22. Trwa nabór do Różańca Mężczyzn. Modlimy się o dobro Polski oraz o ustanie wojny na Ukrainie. Prosimy też o dobro dla naszych rodzin. Chętnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych. Jest tam lista, na którą można się zapisywać.

23. Módlmy się za parafian zmarłych w ubiegłym tygodniu.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.