Liturgiczna służba ołtarza

Liturgiczna służba ołtarza

Ministranci i Lektorzy pełnią służbę przy ołtarzu w niedzielę i dni powszednie. Uczestniczą oni w stałej formacji w celu lepszego rozumienia i przeżywania Liturgii Kościoła. Biorą udział w różnego rodzaju wyjściach kulturalnych, pielgrzymkach, wycieczkach i wyjazdach wakacyjnych oraz zimowych. Celem tych wyjazdów jest poszerzenie wiedzy kulturowej i religijnej oraz wzrost dojrzałości ludzkiej i chrześcijańskiej. Sami, rozprowadzając palmy wielkanocne i wodę święconą, organizują tzw. fundusz ministrancki.

Ministranci i Lektorzy pełnią służbę przy ołtarzu w niedzielę i dni powszednie. Uczestniczą oni w stałej formacji w celu lepszego rozumienia i przeżywania Liturgii Kościoła. Biorą udział w różnego rodzaju wyjściach kulturalnych, pielgrzymkach, wycieczkach i wyjazdach wakacyjnych oraz zimowych. Celem tych wyjazdów jest poszerzenie wiedzy kulturowej i religijnej oraz wzrost dojrzałości ludzkiej i chrześcijańskiej. Sami, rozprowadzając palmy wielkanocne i wodę święconą, organizują tzw. fundusz ministrancki.