Szczęść Boże,

Drodzy Rodzice dzieci komunijnych,

ze względu na trudną sytuację epidemiczną w naszym kraju oraz związane z nią limity osób przebywających w świątyni, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa zdecydowaliśmy o przeniesieniu terminów I Komunii Świętych Waszych Dzieci na czerwiec. Przy obecnych obostrzeniach w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 80 osób w górnym kościele i 55 osób w kościele dolnym. Praktyka pokazuje, że na niedzielnych Mszach świętych ten limit jest osiągany, więc I Komunie Święte wyznaczone na niedziele majowe po prostu nie mogą się bezpiecznie odbyć. Dlatego proponujemy przeniesienie I Komunii Świętych na dwie soboty 5 i 12 czerwca. To będą Msze Święte tylko z udziałem Dzieci komunijnych i ich Gości, także większa liczba osób będzie mogła uczestniczyć w tych ważnych uroczystościach. Msze św. będą sprawowane w kościele górnym, natomiast będzie, na żywo, transmisja on-line w kościele dolnym oraz za pośrednictwem parafialnej strony internetowej. W porozumieniu z Katechetami podzieliliśmy poszczególne Szkoły na podgrupy, by na każdej z Mszy świętej obecna była podobna liczba Dzieci.

Terminy I Komunii Świętych:

Sobota 05.06 godz. 10:00 – SP 263, ul. Szegedyńska – klasy 3A i 3B

Sobota 05.06 godz. 11:30 – SP 263, ul. Szegedyńska – klasy 3C i 3D

Sobota 05.06 godz. 13:00 – SP 247, ul. Wrzeciono    – klasy 3A i 3B

Sobota 12.06 godz. 10:00 – SP 273, ul. Balcerzaka  – klasa 3B

Sobota 12.06 godz. 11:30 – SP 273, ul. Balcerzaka  – klasa 3A

Sobota 12.06 godz. 13:00 – SP 273, ul. Balcerzaka  – klasa 3C

Ufamy, że w tym czasie i w takim rozłożeniu te Uroczystości odbędą się w bezpieczny sposób. Przy podejmowaniu decyzji braliśmy również pod uwagę to, że sytuacja epidemiczna w kraju, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, może się poprawiać i w związku z tym, będą mieli Państwo większą możliwość organizacji świętowania po tej Uroczystości.

Wszystkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniem do I Komunii Świętej będziemy przesyłać sukcesywnie przez Katechetów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z ks. Wojciechem Kasprzykiem – odpowiedzialnym za przygotowanie Komunii w naszej parafii:

mail:  kasprzykwojciechh@gmail.com lub 

telefonicznie w poniedziałki pod nr. tel. +48 22 834 17 45 lub 500 251 595.

Pozdrawiamy

Ks. Proboszcz wraz z Duszpasterzami i Katechetami