Grupa charytatywna caritas

Grupa charytatywna caritas

odpowiedzialny – ks. Proboszcz

Parafialny Zespół Caritas powołany został 18 listopada 2005 r. Przez lata posługi członkowie Caritas ofiarnie włączają się w posługę osobom potrzebującym – ubogim, starszym, chorym, bezdomnym. Pozyskiwana od darczyńców żywność i artykuły chemii domowej rozdawana jest za darmo. Głównym zadaniem jest zebranie i przygotowanie paczek świątecznych dla osób potrzebujących z terenu parafii. Jednocześnie Caritas podejmuje, w miarę możliwości, pomoc doraźną. Przez współpracę z Archidiecezjalną Caritas pozyskiwane są środki z 1procentu. Zebrane fundusze przekazywane są głównie na wakacyjne wyjazdy dzieci.

odpowiedzialny – ks. Proboszcz

Parafialny Zespół Caritas powołany został 18 listopada 2005 r. Przez lata posługi członkowie Caritas ofiarnie włączają się w posługę osobom potrzebującym – ubogim, starszym, chorym, bezdomnym. Pozyskiwana od darczyńców żywność i artykuły chemii domowej rozdawana jest za darmo. Głównym zadaniem jest zebranie i przygotowanie paczek świątecznych dla osób potrzebujących z terenu parafii. Jednocześnie Caritas podejmuje, w miarę możliwości, pomoc doraźną. Przez współpracę z Archidiecezjalną Caritas pozyskiwane są środki z 1procentu. Zebrane fundusze przekazywane są głównie na wakacyjne wyjazdy dzieci.