Projekt jest nowością w Polsce, ponieważ wszystkie komentarze do Ewangelii z których można skorzystać są skierowane do dorosłych, a ich przekaz jest często zbyt trudny dla dzieci, o czym wiele razy przekonaliśmy się w naszych rodzinach. Chcieliśmy w sposób zrozumiały, adekwatny do wieku dzieci za pomocą prostego języka przybliżać im codzienną Ewangelię i tak powstał pomysł na „Drogę do Jezusa”. Po jego dogłębnym rozważeniu i omówieniu z rodzicami oraz ekspertami, którzy bardzo pozytywnie ocenili inicjatywę rozpoczęliśmy jego realizację.
Komentarze będą codziennie z samego rana publikowane na stronie internetowej www.drogadojezusa.com w formie video oraz tekstu, a także na kanale Youtube https://www.youtube.com/channel/UC-IeV5MVrzrWh3YtQJlWHAQ. Zachęcamy, aby przed obejrzeniem lub przeczytaniem komentarza, przeczytać z dziećmi Ewangelię na dany dzień. Tekst Ewangelii znajdziecie zawsze pod filmem.
Na stronie www.drogadojezusa.com znajdziecie więcej informacji o projekcie. Zapraszamy na nią codziennie rano po nowy komentarz.
Zachęcamy też do subskrybowania naszego kanału na YT (najlepiej z dzwoneczkiem i zaznaczenie opcji: chcę otrzymywać wszystkie powiadomienia, aby codziennie rano otrzymać powiadomienie, gdy komentarz pojawi się na kanale). Jeśli zastanawiacie się jak to zrobić zerknijcie do załączonej instrukcji. To bardzo proste.
Mamy nadzieję, że Droga do Jezusa będzie pomocna w Waszej codziennej modlitwie rodzinnej.